Star – to jeden z 8 profili w metodologii Talent Dynamics Rogera Jamesa Hamiltona. Mieści się w prawym górnym roku. Star to połączenie energii Dynamo i Blaze-u.

Zrobienie testu to jedna sprawa, ale kluczowe jest wdrażanie w życie informacji w nim zawartych, skupianie się na naszych mocnych stronach jeśli chcemy odnosić spektakularne sukcesy oraz brać przykład z osób o podobnym profilu, które już przeszły drogę, którą być może my zaczynamy kroczyć.

Dziś przedstawię profil Star na przykładzie Oprah Winfrey.

Oprah jest gwiazdą telewizyjną, założycielką wytwórni Harpo Productions oraz stacji telewizyjnej Oprah Winfrey Network. Jest królową amerykańskich mediów.

Jak zaczynała Oprah…

Jako mała dziewczynka odkryła kim na pewno  nie chce być – praczką i sprzątaczką jak jej mama i babcia. „Moje powołanie to  rozmowa i odrywanie głębi ludzkich doświadczeń. Nie ma znaczenia czy przez  talk-show, seriale, programy telewizyjne czy filmy. Po to jestem”- mówiła Winfrey.

Oprah wychowywała babcia, gdy matka wyjechała w poszukiwaniu pracy. Jej ojciec mieszkał w innym stanie, był żołnierzem, a następnie fryzjerem.  Za strój służyły jej ogrodniczki uszyte z worków na ziemniaki, a za towarzystwo lalka z wyschniętej kolby kukurydzy. (To zaledwie ułamek historii dzieciństwa Oprah…)

Jako dziecko recytowała w Kościołach: wersety z Biblii, wiersze, fragmenty kazań. Była też niezwykle empatycznym, emocjonalnym i uczuciowym  dzieckiem. Marzyła o tym,  aby „obwieszczać prawdę  światu”.

Jak myślisz jaka była dźwignia sukcesu Oprah?

Skupienie się na tym co chciała i potrafiła robić najlepiej. Talent do przemawiania. Do tego była autentyczna, szczera, empatyczna i spontaniczna. Lubiła wchodzić w relację z ludźmi, żywo się nimi interesowała. Lubiła też mówić o sobie. Przez swoją opowieść o swojej traumie z dzieciństwa pokazywała ludziom, że nie są z tym sami. Wierzyła w to, że jeśli jedną osobę coś spotkało to zapewne są tysiące takich osób. Była świadoma tego, że wszyscy pragniemy tego samego – bycia uznanym za równie wartościowego jak pozostali, bycia wysłuchanym. A narzędziem do zmieniania świata był jej autorski program.

Jak doszła do miejsca w którym jest obecnie pomimo trudnych doświadczeń z dzieciństwa?

Wierzyła w inne życie, bo o nim czytała i podążała za swoim naturalnym talentem.

„Jeśli mój umysł jest w stanie coś wymyślić, a serce w to uwierzyć, uda mi się to zrealizować”- Oprah Winfrey

 

Monika Kręt

Recent Posts

Leave a Comment